vítame vás

naša škola 1

naša škola 2

naša škola 3

Základná škola na Atómovej ulici v Trnave je štátna škola s právnou subjektivitou od roku 1998. Poskytuje základné vzdelanie pre žiakov vo veku 6 – 15 rokov.

V januári 2013 prišlo k zlúčeniu základnej školy s materskou školou na Okružnej ulici 19. Od tohto dátumu je názov školy Základná škola s materskou školou, Atómová 1, Trnava.

Školu v posledných rokoch navštevuje okolo 400 žiakov. Výchovu a vzdelanie im poskytujú kvalifikovaní pedagógovia. Materská škola umožňuje predprimárne vzdelávanie deťom v piatich triedach pod vedením kvalifikovaných učiteliek.

Cieľom našej školy je poskytovať pevné základné vzdelanie, umožniť orientovať sa v hodnotách, ponúkať voliteľné predmety a školské aktivity, rozvíjať komunikáciu v moderných technológiách, podporovať cudzie jazyky, kreativitu, osobnosť žiaka a jeho realizáciu.

Zameranie školy je predovšetkým na jazyky, šport a prírodovedné predmety. Podporujeme vyučovanie anglického, nemeckého a francúzskeho jazyka. Pre šport má škola veľmi dobré podmienky. Žiaci využívajú veľkú telocvičňu, posilňovňu, školské ihrisko, bežeckú dráhu. Od piateho ročníka majú možnosť navštevovať športovú triedu so zameraním na basketbal dievčat a hádzanú chlapcov.

Pozornosť venujeme aj prírodovedným predmetom a všetkým ostatným oblastiam vzdelávania.

návrat hore

v
Dejiny školy

Názvy našej školy